Wykańczając mieszkanie coraz częściej stawiamy na jakość i odpowiednie materiały. Bez względu na to, czy planujemy małą metamorfozę wnętrza czy całkowity remont, estetyczny wygląd powinien iść w parze z najwyższą jakością i trwałością. Na dużą uwagę zasługują tutaj podłogi, które będą służyły nam przez długie lata. Warto wybrać taki rodzaj, który posiada wiele zalet i właściwości – tak jak panele winylowe. To właśnie one szturmem zdobywają coraz nowocześniejsze wnętrza, a ich wszechstronne zastosowanie i bezproblemowość w użytkowaniu przyciąga coraz większe grono użytkowników. Jednak jaki rodzaj paneli winylowych wybrać? Czym one się od siebie różnią i jakie mają zalety? O wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. 

Panele winylowe – podłoga najwyższej jakości

Podłogi winylowe to inaczej podłogi LVT – Luxury Vinyl  Tiles. Ten rodzaj wykończenia podłóg jest najlepszym rozwiązaniem zarówno dla mieszkań, domów, jak i powierzchni komercyjnych. Na sukces paneli winylowych wpłynęło wiele zalet tego tworzywa, które niosą ze sobą funkcjonalne właściwości. Podłoga winylowa stworzona jest z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają trwałość, estetykę, antypoślizgowość, wodoodporność, wyciszenie, łatwość w montażu i utrzymaniu czystości oraz możliwość dopasowania do każdej stylistyki wnętrza. Zaawansowana technologia produkcji zapewnia niezwykle realistyczny wygląd imitujący drewno, kamień, beton, a nawet ceramikę. Co więcej, panele winylowe są naturalnie ciepłe pod stopami, ciche i wyjątkowo tolerancyjne na wilgoć, dzięki czemu możemy zamontować je w każdym pomieszczeniu, nawet w kuchni czy łazience. Do zalet paneli winylowych należy jednak przede wszystkim zaliczyć ich trwałość, która sięga nawet 25 lat!

 

 

Panele winylowe a ogrzewanie podłogowe >> 

3 rodzaje montażu paneli winylowych 

Panele winylowe dzielimy przede wszystkim biorąc pod uwagę możliwości montażowe. W tym obszarze wyróżniamy panele winylowe klejone, bezklejowe oraz w systemie click. Oryginalne desenie, faktura powierzchni i krawędzie paneli winylowych, zapewniają doskonałą imitację naturalnych materiałów. Każdy z rodzajów podłogi winylowej wyróżnia się najwyższą jakością i licznymi zaletami, jednak posiadają one również różnice – tak jak wcześniej wspomniany montaż, wybór wzorów czy cenę. 

Panele winylowe klejone i ich zalety

Najbardziej trwałą opcją montażu paneli winylowych jest montaż za pomocą kleju. Podłoga winylowa klejona to idealna propozycja dla powierzchni komercyjnych, w których panuje natężony ruch. Trwałość i jakość zapewniają długoletnie użytkowanie również dla powierzchni mieszkalnych, w których będą towarzyszyć nam przez długie lata. Kolekcje klejone zapewniają również stabilność wymiarową, naturalną charakterystykę i elastyczność. Jak wygląda montaż podłogi winylowej klejonej? Podczas instalacji należy najpierw nałożyć klej na podłodze, a później na panelu. Układanie paneli winylowych klejonych wymaga dobrze przygotowanego, równego podłoża oraz doskonałej precyzji, dlatego najlepiej powierzyć to fachowcowi. Klej do podłogi winylowej jest bardzo mocnym tworzywem, co jednocześnie dodaje trwałości i wytrzymałości całej konstrukcji. W ofercie paneli winylowych Designflooring, rodzaj ten posiada ogromny wybór wzornictwa oraz kolorystyki. 

 

Zalety podłogi winylowej Click System

Najszybszym sposobem montażu podłogi winylowej jest Click System, który może zostać zamontowany na większości istniejących już podłoży twardych. Opatentowany Click System DesignFlooring oznacza, że podczas montażu nie ma potrzeby stosowania kleju. Panele winylowe Click System to szybki i prosty sposób instalacji, który polega przede wszystkim na łączeniu ze sobą krawędzi poszczególnych elementów. Wszystko to bez potrzeby przybijania ich gwoździami, sklejania i przykręcania. Jedną z zalet paneli winylowych na klik jest możliwość samodzielnego montażu. Warto jednak pamiętać, że potrzebne do tego jest oczyszczone, gładkie podłoże. To idealny rodzaj podłogi winylowej, jeśli zależy Ci na szybkiej i prostej metamorfozie wnętrza. 

 

Panele winylowe bezklejowe – montaż i zalety 

Panele winylowe bezklejowe zostały stworzone z myślą o lokalach komercyjnych, w których montaż podłogi na stałe nie jest wskazany. Spodnia warstwa antypoślizgowa paneli winylowych bezklejowych umożliwia montaż bez konieczności klejenia do podłoża, czy łączenia elementów przez pióro-wpust. To najlepszy sposób na szybką i nową podłogę w pomieszczeniu, którą w prosty sposób możemy zamontować samodzielnie. Panele winylowe bezklejowe są idealną propozycją do lokali komercyjnych, ale równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach mieszkalnych. Kolejną zaletą tego rodzaju podłogi winylowej jest możliwość podważenia jednego panela. Dzięki temu jeśli istnieje potrzeba wymiany jednego elementu, wystarczy go podważyć i wymienić na nowy.